برش دستی کاشی و سرامیک:همه ی آن چیزی که نیاز است بدانید

برش دستی کاشی و سرامیک:همه ی آن چیزی که نیاز است بدانید

تمیز و مرتب بودن لبه های یک سرامیک امری بسیار بدیهی است تا در هنگام نصب دچار مشکل و بی انضباطی در نصب آن نشویم. ابزاری که برای برش مورد استفاده قرار می گیرد نقش مهمی در این امر دارد.

ابزار بسیاری در بازار برای کار سرامیک و کاشی کاری موجود است. برای انجام یک پروژه سرامیک و کاشی کاری تمیز و مرتب به یک برشگر کاشی کارآمد نیاز دارید تا بر اساس محیط اتاق برش داده شود و کاملاً در گوشه و کنار قرار گیرد و تمام اتاقا را پوشش دهد.

خودتان می‌خواهید اتاقتان را سرامیک کنید؟اینکار برای افراد غیر حرفه ای و کسانی که تا به حال این کار را انجام نداده اند کاری بسیار سخت و خسته کننده خواهد بود،زمانی که مجبور باشند کف اتاق را با ردیف های منظم از سرامیک بپوشانند و هیچ قسمتی از نظم موزون خود خارج نشود.

ابعاد سرامیک باید با توجه به اندازه ی هر اتاق و محیط آن انتخاب شود و اگر می‌خواهید سرامیک کاری بسیار منظم و بدون خرابی داشته باشید باید سرامیک را به ابعاد و اندازه هایی خارج از عرف بازار برش دهید،بله سرامیک کاری به سبک حرفه‌ای ها کمی بیشتر از زمان معمول تلاش نیاز دارد.

دستگاه برش سرامیک دستی چیست؟

دستگاه برش سرامیک دستی یکی از ابتدایی ترین اما قدرتمندترین ابزارهای برش سرامیک است که تا به حال وارد بازار شده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که اندازه سرامیک خود را تعیین کنید و  یک برش کاشی عالی انجام دهید دستگاه برش کاشی را با قیمت های بسیار معقول در بازار می توان تهیه کرد.

این دستگاه دارای دسته ای است که به شما امکان می دهد فشاری روی کاشی که برش می دهید اعمال کنید و برش کاشی را تا امتداد ریل ها انجام دهید.این دستگاه دارای یک چرخ کاربید تنگستن است که کاشی را حرکت داده و تنظیم می کند و به شما در انجام برش کمک می کند.

انواع دستگاه های برش کاشی و سرامیک

همانطور که گفتیم دستگاه برش کاشی یک ابزار بسیار ساده برای اینکار است،اما خود نیز به چند دسته تقسیم می شود و در موارد مختلف می توان بسته به نیاز از یکی ازین موارد استفاده کرد.ما در اینجا چند مورد آن را معرفی می‌کنیم.

برش دستی کاشی و سرامیک

برش دستی برای ایجاد برش های صاف روی کاشی و سرامیک مناسب است. باید بدانید که نمی توانید از این روش برای برش کاشی های سنگی یا برای بریدن مناطق کوچک یا حتی ترکیبی از برش ها استفاده کنید.

انبر برش کاشی

انبر برش کاشی دستی بهترین راه برش سرامیک به صورت منظم است،انبر برش کاشی را می‌توان به راحتی از هر ابزار فروشی و یا فروشگاه اینترنتی خریداری کرد ،طیف گسترده و مدل های مختلفی نیز از آنها را تولید شده که بسته به هدف خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

انبر برش کاشی بسیار با دوام است و با دارا بودن دندانه های برجسته تیز،شما می توانید برش سریع و دقیق سرامیک را انجام دهید. این ابزار کارآمد به شما امکان می دهد کار برش را فوراً و بدون دردسر انجام دهید.

اگر قصد خرید ابزاری برای کار ساده کاشی کاری را دارید ، انبر برش کاش به عنوان یک انتخاب ایده آل برای شما مناسب خواهد بود. این ابزار قابل حمل می تواند به شما کمک کند تا کاشی های خود را به راحتی برش دهید.

دستگاه برش کاشی و سرامیک دستی

حتما شما نیز تا به حال در سرچ های خود در اینترنت برای برش کاشی و سرامیک به این محصول برخورده باشید،این دستگاه برای برش یک پارچه و برش یکباره ی کاشی به کار می رود،این دستگاه همچنین به عنوان دستگاه برش ریلی نیز شناخته می شود که مانند دستگاه های برش شیشه کار می کند.

دستگاه برش شیشه دارای یک تیغه کاربیدی است که با فشار و به آرامی در راستای شیشه کشیده می شود تا یک برش سطحی ایجاد کند. پس از برش سطحی ، شیشه با یک ضربه دست یا با یک ابزار نرم مانند پتک لاستیکی به دو نیم تقسیم می شود.

در دستگاه برش کاشی ریلی ، کاشی در محل برش قرار داده می شود و تیغه در امتداد آن حرکت می کند. پس از به ایجاد برش سطحی ،اسنپری که درون دستگاه برش است در امتداد تیغه جابجا می شود. با عقب کشیدن اهرم ، ضربه محکم و ناگهانی روی آن وارد می شود و کاشی به نصف تقسیم می شود.

این دستگاه برای برش کاشی های کوچک مانند حمام ، کابینت و غیره بهترین است.این دستگاه خرد شدن و ضایعات کاشی های سرامیکی و چینی را به حداقل کاهش می دهد.

دستگاه برقی برش کاشی

دستگاه برش کاشی برقی کار برش را سرعت می بخشد و برای ایجاد هر نوع برشی مناسب است.یکی از مزیت های این دستگاه این است که می توان پس از چسباندن سرامیک به کف نیز برای ایجاد برش و خارج کردن تیکه های اضافی از آن استفاده کرد . این دستگاه برای کار های طولانی و مواردی که می توان از دستگاه های دیگر استقاده کرد مناسب نیست،زیرا بسیار پر سر و صداست و هم خود شما هم اطرافیانتان را کلافه خواهد کرد.

اگر شما نیز برای برش کاشی و سرامیک  خود مشکل دارید و یا زمان آن را ندارید،اینکار را به ما بسپارید.ما خدمات برش کاشی و سرامیک در تهران  را بهترین قیمت و بالاترین کیفیت انجام می دهیم.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

Call Now Button