۹ تا از بهترین روش های برش سرامیک

۹ تا از بهترین روش های برش سرامیک

برش سرامیک خیلی راحت تر از چیزی است که خیلی ها تصورش را می‌کنند،تنها کافی است در انتخاب ابزار دقت کنند و ابزار مورد نیاز خود را صحیح انتخاب کنند.
اگرچه،هر ابزاری برای برش یک نوع سرامیک مناسب است
ما در این پست به شما کمک می‌کنیم که بهترین ابزار خود را برای برش سرامیک انتخاب کرده و ابزار مناسب را تهیه کنید.
هدف ما از نگارش این مقاله آموزش برش سرامیک به شکل هایی است که تا به حال نمی‌توانستید.در انتهای این مقاله شما یاد خواهید گرفت که ابزار مناسب برای برش سرامیک را انتخاب کرده و برش هایی ایجاد کنید که تا به حال نمی‌توانستید.

معرفی

تایل های سرامیکی در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار موجود است،سرامیک به شما کمک می‌کند که کف اتاق ها و پذیرایی خود را به اشکال بسیار زیبایی مزین کنید.سرامیک ها در بازار برای هر بودجه‌ای موجود می‌باشند،جنس سرامیک بسیار با دوام است و زیبایی خاصی به خانه شما می‌بخشد.

کاشی های سرامیکی شامل مدل های سفالی،سنگی،سرامیک های چینی،سرامیک های شیشه ای و سرامیک سخت می‌باشند و می‌توان از آن ها برای دیوار،پشت بام،کف و در مواردی برای تزیین سقف نیز استفاده کرد.

سرامیک نیز مانند شیشه ابزارهای بسیار مختلفی برای برشش در بازار موجود است . در صورت انتخاب ابزار مناسب سرامیک ها به‌راحتی به قطعات کوچکتر تقسیم می‌شوند.

۹ متود برش سرامیک

برای آسان تر کردن برش کاشی و سرامیک،سه ابزار و تکنیک بیشترین کارایی را در بین ابزارهای دیگر دارا می‌باشد. با این حال،باید در نظر داشته باشید که سرامیک های سیمانی ( کاشی ) ،سرامیک های سنگی و سنگ های فیروزه و نوعی از کاشی چینی فقط به کمک دستگاه برش کاشی و سرامیک با آب  قابلیت برش دارند و استفاده از هر روش دیگری باعث خورد شدن این اجسام می‌شود. در اینجا ۸ ابزار برش کاشی و سرامیک معرفی شده است .

۱- دستگاه برش سرامیک دستی

۲-انبر برش کاشی

۳-دستگاه برش کاشی و سرامیک با آب

۴-شیشه بر

۵-دستگاه فرز

۶-تیغه ی برش دوار

۷-خط کش برش کاشی

۸-دریل برقی

۹-اره مویی

۱-استفاده از دستگاه برش سرامیک دستی

دستگاه برش سرامیک دستی و دستگاه برش کاشی و سرامیک با آب ۲ تا از اصلی ترین و قدرتمند ترین دستگاه های برش کاشی و سرامیک می‌باشند که می‌توان از آنها در برش کاشی و سرامیک بهره برد.اگر شما به دنبال یک روش آسان هستید که سرامیک را برش دهید و دستگاه برش را نیز با خود به آسانی حمل کنید،پیشنهاد ما به شما دستگاه برش سرامیک دستی است.

برش کاشی

به این دستگاه،دستگاه برش ریلی نیز می‌گویند و طرز کار آن دقیق شبیه به شیشه بر می باشد.

دستگاه برش سرامیک دستی یکی از بهترین روش های دستی برای برش به صورت صاف می‌باشد،و میتوان ۴ ضلع سرامیک را عمود بر هم برش داد.پیدا کردن این دستگاه بسیار ساده است و از هر فروشگاهی می توان آن را تهیه کرد.

۲- استفاده از انبر برش کاشی

برای برش های غیر منظم از انبر کاشی استفاده می شود،در بیشتر اوقات در لبه های نیاز به برش های نامنظم و شکسته داریم،در صورت ضربه زدن با چکش کاشی ترک بر میدارد به همین علت ما از انبر استفاده می کنیم.

اگر لبه های کاشی نیر اضافات داشت با انبر می توان آن را تصحیح کرد
برای برش کاشی و سرامیک استخر نیز می‌توان از این انبر استفاده کرد.

۳- دستگاه برش کاشی و سرامیک با آب

در این دستگاه ها برش کاشی و سرامیک با آب انجام می شود به این صورت که آب برای خنک شدن روی تیغه ها می ریزد و تیغه ها سنگ یک تیکه  را با طرح دلخواه شما برش می‌دهد.

یکی از مزیت های بسیار خوب این دستگاه نسبت به روش های دیگر عدم پخش شدن گرد و غبار حاصل از برش سنگ  است که کار کردن در محیط کار این دستگاه هیچ ضرری برای فرد نخواهد داشت . البته صدای کار این دستگاه ها همیشه زیاد است

این دستگاه ها درصورت تنظیم زاویه برش قابل فارسی بر کردن لبه های کاشی و سرامیک را دارا می باشند.

دستگاه سه محور اتومات با ورودی سرامیک 80 سانت با نصب 20 تیغه

۴- برش کاشی به کمک شیشه بر

اگر برش شما بسیار جزئی است و نیاز به برش محدب یا پیجیده ندارید از شیشه بر استفاده کنید . شیشه بر در هر مغازه و هر مکانی پیدا می شود و هزینه ی آن بسیار پایین است . فقط برش با آن بسیار سخت است .

 

۵-استفاده از دستگاه فرز برای برش کاشی

ابزاری دیگر که می توانید از آن استفاده کنید دستگاه فرز با تیغه سنگی است. تهیه برش های زاویه دار با این دستگاه بسیار ساده است. برش ها به تمیزی و یک دستی زمانی که از دستگاه برش کاشی و سرامیک با آب استفاده می کنید نخواهند شد اما خوب است. در اطراف درها و دریچه های بخاری ، می توانید برش های خشن را به راحتی انجام دهید.

برای برش زاویه دار هنگام برش کاشی و سرامیک ، انتخاب تیغه مناسب (لبه های الماسی و لبه صاف) مهم است.

۶-استفاده از تیغه ی برش دوار

اگر می خواهید سوراخ در مرکز کاشی ایجاد کنید یا برش هایی در لبه ایجاد کنید ، چه می کنید؟ خوب ، یک راه حل وجود دارد!

از ابزار برش دوار می توان برای ایجاد چنین برش هایی (مانند دایره برای قرار دادن لوله) یا هر شکل استفاده کرد. دستگاه برش دوار دارای تیغه ای است که مشابه با مته کار می کند و خیلی سریع حرکت می کند. بیت ها از طریق کاشی و سرامیک بریده می شوند. خطوط صاف را خیلی خوب برش نمی دهد ، اما می تواند وظیفه گیرنده کاشی را به راحتی انجام دهد.

دستگاه برش دوار الفا

۷- استفاده از مداد برش کاشی

این دستگاه نیز مانند دستگاه برش دستی می باشد با این تفاوت که شبیه به یک مداد است و تیغ نوک آن قرار دارد.

ابتدایی ترین روش برش کاشی (به خصوص برش های مستقیم) استفاده از مداد برش کاشی است. مداد برش کاشی دارای نوک کاربید تنگستن است که به آن اجازه می دهد تقریباً در هر کاشی را برش دهد.

۸- استفاده از دریل برقی

برای ایجاد سوراخ در کاشی های سرامیکی می توانید از یک مته یا یک مته سنگ تراشی استفاده کنید. ابتدا باید سوراخهای کوچک را به قطر مورد نظر ایجاد کنید و سپس با استفاده از مداد برش کاشی ،امتداد لبه ها را برش دهید. در انتها می توانید از مداد برش کاشی برای صاف کردن لبه ها استفاده کنید.

 

۹- استفاده از اره مویی برای برش سرامیک

برای بریدن  کاشی های سرامیکی می توان از اره مویی استفاده کرد. این بهترین روش برای ایجاد شکاف ها و برش های زاویه دار در کاشی است.

 

 

 

اگر مایل به برون سپاری برش کاشی های خود هستید می توانید با ما تماس بگیرید ما برش کاشی های شما را به بهترین نحو ممکن و سریع تر زمان انجام می دهیم.

 

تماس با ما : ۰۹۱۲۱۵۸۱۸۵۳

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

Call Now Button