دانستنی های مراحل تولید کاشی و سرامیک

دانستنی های مراحل تولید کاشی و سرامیک

در صنعت ساختمان سازی آنچه سبب جلوه و زیبایی خانه می شود کاشی و سرامیک است چرا که در تمامی بخش های منازل از این مصالح استفاده می شود اما مراحل تولید کاشی و سرامیک قواعد خاصی دارد که هر کدام به درستی انجام نشود سبب  کاهش رضایت و کاهش کیفیت کاشی و سرامیک و ضررهای جبران ناپذیر است. تولید کاشی و سرامیک شامل ۴ مرحله، آماده سازی، شکل دهی، پخت، درجه بندی و بسته بندی می شود. که در ادامه به تمامی مراحل تولید کاشی و سرامیک اشاره می کنیم.

انواع کاربرد کاشی و سرامیک

مرحله آماده سازی مواد:

تهیه بدنه کاشی و سرامیک اولین قدم در مراحل تولید کاشی و سرامیک است، البته این مرحله با توجه به تکنولوژی که مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت می باشد. ابتدا باید سنگ مورد نظر توسط انواع سنگ شکن ها که خود شامل خرد کننده های فلکی، چرخشی، چکشی و دوار می باشد، خرد شوند. این خرد شدن به معنای اتمام کار نیست و پس از آن باید همان خرده سنگ ها کاملا پودر شوند، عمل پودر کردن به دو روش: تر و خشک انجام می گیرد که تفاوت بارز این دو روش در وجود و عدم وجود آب می باشد.

۱- روش خشک: در این روش مواد اولیه پس از خرد شدن به همان صورت خشک توسط آسیاب ها به پودر تبدیل می شود.

۲- روش تر: در این روش خرده سنگ ها با مقداری آب مخلوط می شوند و به دوغاب تبدیل می شوند و پس از یکنواختی محلول بدست آمده توسط دستگاه خشک کننده، خشک می شوند و در نهایت ذرات پودر باقی می ماند. (در زمان مخلوط کردن خرده سنگ ها با آب مقداری روانساز به آن اضافه می شود تا مخلوط روان شود و راحت تر با یکدیگر مخلوط شوند)

شاید در ابتدا به این نتیجه برسید که چرا روش تر انتخاب شود و یا اینکه لزوم استفاده از روش تر چیست؟ در جواب آن باید گفت: در صنعت تولید کاشی و سرامیک های خاص نیاز است که خرده سنگ ها به صورت خمیر که نام صنعتی آن کیک های پایه می باشد، وجود داشته باشد.

کاشی و سرامیک برش خورده

شکل دهی:

دومین مرحله از مراحل تولید کاشی و سرامیک مرحله شکل دهی است که پس از مرحله آماده سازی وارد مرحله شکل دهی می شویم. این مرحله باید به سرعت بعد از مرحله آماده سازی انجام شود. در این مرحله پودر سنگ ها توسط دستگاه پرس با فشار زیاد به یکدیگر پرس و یا فشرده می شوند( از نظر تخصصی به آن مرحله بیسکوییت گفته می شود) در این مرحله می توان از مقدار اندکی آب ( حداقل ۴ درصد و حداکثر ۹ درصد) استفاده نمود که در این صورت به آن پرس نیمه خشک گفته می شود. ( اصولا از طرح های کاملا ساده برای بدنه استفاده می شود و علت آن تنها بالا رفتن سرعت انجام کار می باشد.)

مرحله پخت:

سومین مرحله از مراحل تولید کاشی و سرامیک مرحله پخت است که البته نام این مرحله باید مرحله پخت و خشک کردن باشد چرا که تمام مسائل مربوط به پخت و خشک شدن در این مرحله انجام می شود. جالب است بدانید در این مرحله، عملیات مونتاژ و پرداخت هم صورت می گیرد. در ابتدای این مرحله با توجه به محصول تولیدی و تکنولوژی زیر نظر کارشناسان مراحل تک پخت، دو پخت و سه پخت صورت می گیرد.

در ابتدا بدنه کاملا پخته می شود و از دو پخت دیگر بیشتر زمان می برد، و پس از آن پخت دوم که به آن لعاب زنی گفته می شود آغاز می گردد. در این مرحله از مراحل تولید کاشی و سرامیک جهت زیبایی بر روی آن نقش و نگارهایی ایجاد می شود و به همین منظور کاشی و یا سرامیک باید برای سومین بار پخته شود.

نوع کاشی در تعداد پخت ها تاثیر می گذارد به عنوان مثال برای کاشی کف تنها مرحله تک پخت کافی است، البته لازم به ذکر است با پیشرفت تکنولوژی امروزه در خط تولید سرامیک های دیواری هم از مرحله تک پخت تنها استفاده می شود و در همان یک مرحله تمامی مراحل صورت می گیرد. البته در کشور ما این صنعت در دو مرحله پخت صورت می گیرد یک مرحله پخت و مرحله لعاب زنی می باشد. در کاشی و سرامیک دو نوع لعاب وجود دارد ( برای کاشی دیواری و کاشی کف متفاوت می باشد)

۱-لعاب های خام: در کاشی های کف به دلیل الزام مقاومت شیمیایی بالا

۲-لعاب فریت شده: در کاشی و سرامیک دیواری که نیاز به مقاومت کمتر است استفاده می شود.

مراحل برش کاشی و سرامیک

مرحله درجه بندی و بسته بندی:

در این مرحله درجه بندی سرامیک و کاشی ها و سپس بسته بندی آنها برای عرضه به بازار انجام می شود.

کارخانه برش کاشی و سرامیک

کاربرد کاشی و سرامیک: 

کاشی و سرامیک در بسیاری از محیط ها کاربرد دارد و اکنون از آنها برای زیبایی محیط هم استفاده می شود و البته در مراحل تولید کاشی و سرامیک در خط تولید کارخانه ها به این مسئله توجه کاملی می شود، و تیمی از متخصصان بدین منظور فعالیت دارند. آنچه در مراحل تولید کاشی و سرامیک مهم تلقی می شود افزایش کیفیت و مقاومت در برابر کارایی که کاشی و سرامیک باید داشته باشند است، اصولا کاشی و سرامیکی که در سرویس بهداشتی استفاده می شود باید مقاوم تر از سرامیک های دیواری باشند.  

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

Call Now Button