آشنایی با تکنیک های تمیز کردن سرامیک

آشنایی با تکنیک های تمیز کردن سرامیک

تمیز کردن سرامیک، اگر به صورت اصولی و با روش های مناسبی صورت گیرد، همواره کار آسانی خواهد بود و زیاد وقت شما را نخواهد گرفت. شما حتما می بایست با مواد شوینده مناسب برای تمیز کردن سرامیک و روش های انجام این کار به درستی آشنا باشید. پس پیشنهاد می کنیم، این مقاله را از دست ندهید.

تمیز کردن سرامیک و کف

تمیز کردن کفپوش های سرامیکی معمولا برای برخی افراد کار دشوار و خسته کننده ای است. البته این حس زمانی ایجاد می شود که شما با روش های تمیز کردن سرامیک و نوع لک ها آشنایی نداشته باشید. ما در این مقاله می خواهیم شما را با نحوه تمیز کردن کفپوش های سرامیکی آشنا کنیم. پس دیگر نگران تمیز کردن کف پوش منزل تان نباشید و تنها با چند دقیقه کف منزل تان براق و تمیز کنید. البته لازم می دانیم به این نکته اشاره کنیم که در حال حاضر کفپوش های سرامیکی محبوبترین انواع کفپوش در ایران بوده و یکی از دلایل اصلی این موضوع، نگهداری آسان از آن می باشد. البته شما باید نکاتی را نیز در خصوص نگهداری از کف سرامیک در نظر داشته باشید تا بتوانید هم عمر کف پوش تان را افزایش دهید و هم خیلی آسان تر آن را تمیز کنید. مهمترین نکته در حفظ و نگهداری کفپوش ها و به خصوص کف پوش های سرامیکی، تمیز کردن آن به صورت مداوم و هر چند وقت یک بار می باشد. البته نکات ریز دیگری نیز در این مورد وجود دارد که در بخش های بعدی به آن می پردازیم. پس همچنان با ما همراه باشید.

نظافت سرامیک

مواد لازم تمیز کردن سرامیک

برای شستشو هر سطحی مواد شوینده خاصی به کار برده می شود. برای شستشو کف های سرامیکی هم از مواد خاصی استفاده می شود. از جمله مواد و لوازم اصلی برای شستشو یک کف سرامیکی می توان به یک عدد جارو یا طی، سطل، پارچه، آب تمیز، مواد شوینده معمولی و … اشاره کرد. این ها مواد و لوازم کلی برای تمیز کردن سرامیک هستند. حال با توجه به این که چه نوع لکی روی سرامیک ایجاد شده و شرایط چگونه است، می توان از دیگر مواد شوینده که کاربردهای دیگری نیز دارند هم استفاده نمود. برای مثال شما برای درز بین سرامیک ها می توانید از یک مسواک و محلول جوش شیرین و آب استفاده کنید. برای شستشو های سالانه و مدت زمان طولانی می توانید از سرکه سیب نیز استفاده کنید. بکینگ پودر نیز ماده است که برای تمیز کردن کف های سرامیکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اگر هیچ کدام از این موارد در دسترس نبود، شما می توانید از مایع ظرفشویی نیز برای تمیز کردن کف های سرامیکی استفاده نمایید.

تمیز کردن سرامیک کف

بهترین روش های تمیز کردن سرامیک

روش های مختلفی برای تمیز کردن سرامیک وجود دارد. این که شما می خواهید از کدام روش استفاده کنید، به نوع لکی که روی سرامیک ایجاد شده و نظر خودتان بستگی دارد. گاهی اوقات لک ها آنقدر جزئی هستند که با آب و یک گردگیری ساده نیز از بین می روند. این خود یکی از روش های بسیار خوب برای تمیز کردن سرامیک به شمار می رود. اما اگر کف خیلی کثیف است و لک به راحتی پاک نمی شود، شما می توانید از دیگر روش ها نیز برای تمیز کردن سرامیک استفاده کنید. ابتدا لازم است، کف را از هر گونه گرد و غباری پاک کنید. پس از این کار اگر لک روی سطح سرامیک قرار گرفته می توانید با یک پارچه که آغشته به مواد شوینده قوی تر نظیر سرکه یا جوش شیرین است، سطح را تمیز کنید. در صورتی که لک در بین درز سرامیک ها قرار گرفته، خیلی راحت و با استفاده از یک مسواک می توانید این سطوح را نیز تمیز کنید.

روش تمیز کردن سرامیک

نحوه نگهداری از کفپوش های سرامیکی و تمیز نگه داشتن مداوم آنها

شاید تا بدین جا با برخی روش ها و تکنیک های تمیز کردن سرامیک آشنا شده باشید. اما چیزی که بیشتر اهمیت دارد، نگهداری از سرامیک است. اگر شما از سرامیک منزل تان به درستی نگهداری کنید، دیگر نیازی به انجام لک گیری های سخت نخواهید بود. این کار زمانی میسر می شود که شما برنامه ای را تنظیم کرده و هر چند وقت یک بار به طور مرتب سرامیک منزل تان را تمیز کنید. هر گاه لکی روی سرامیک ایجاد می شود، همان موقع نسبت به تمیز کردن سرامیک اقدام کنید. از موادی که باعث ساییدگی و از بین رفتن سرامیک می شوند، زیاد استفاده نکنید. مراقب باشید در بین سرامیک ها، قارچ رشد نکند. برای لکه گیری هر نوع لک از روش مناسبی استفاده نمایید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

Call Now Button