آشنایی با راه و روش های چسباندن سرامیک

آشنایی با راه و روش های چسباندن سرامیک

چسباندن سرامیک یکی از راحت ترین روش هایی می باشد که در صورت افتادن و یا جدا شدن سرامیک از جایش می توانید استفاده نمایید. در چسباندن سرامیک باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید که از جمله این موارد می توان به زیر سازی و تراز بودن سرامیک اشاره کرد. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه کرده ایم:

چگونگی چسباندن سرامیک

سرامیک یکی از مواردی است که در تمامی منازل به چشم می خورد و در برخی موارد شاهد افتادن و یا جدا شدن سرامیک هستیم. بدین معنی که در برخی موارد سرامیک از جای خود خارج شده و زیبایی خود را از دست خواهد داد. برخی افراد در صورت به وجود آمدن مشکلی این چنینی فکر می کنند که چسباندن سرامیک نیازمند بتن کاری می باشد. اما نباید نگران باشید، چرا که می توانید تنها با استفاده از چسب سرامیک درآمده را بچسبانید. چسب نمودن سرامیک سبب سهولت در انجام کار شده و می تواند روشی مطمئن نیز باشد. چرا که چسب سرامیک مخصوص بوده و همانند بتن می تواند سرامیک را ثابت نگه دارد. چنانچه می خواهید در کمترین زمان سرامیک درآمده را بچسبانید می توانید چسب مخصوص سرامیک را تهیه نموده و با رعایت مواردی اقدام به چسباندن سرامیک نمایید. البته باید در نظر داشته باشید که می توانید در صورت خالی بودن کف سرامیک که سبب لق شدن آن شده نیز از چسب سرامیک استفاده نمایید که می تواند فضای زیرین سرامیک را پر کرده و سرامیک را به صورت ثابت نگه دارد.

سرامیک

روش چسباندن سرامیک

قبل از اینکه راه های چسباندن را بررسی نماییم باید گفت که چسب های سرامیک با یکدیگر متفاوت می باشند. که برخی از آنها به صورت نواری بوده و برخی نیز به صورت خمیر می باشند. چنانچه می خواهید فضای زیادی را به وسیله چسب سرامیک بچسبانید می توانید از چسب های نواری نیز استفاده کنید اما چسب های خمیری شکل را می توان بهتر دانست. رنگ چسب ها سفید، نقره ای و قهوه ای می باشد که به اختیار می توانید نوع مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در ابتدا باید فضای زیرین سرامیک را زخمی نمایید که سبب چسبیدن هرچه بهتر چسب سرامیک خواهد شد. در نظر داشته باشید که این روش مخصوص چسباندن سرامیک با چسب خمیری می باشد. پس از اینکه زیرسازی های لازم را انجام دادید خمیر را با آب مخلوط کرده و در فضای زیرین سرامیک بکشید. سپس می توانید سرامیک را با کمی فشار در جای خود قرار دهید. با چند ثانیه مکث می توانید سرامیک را رها نموده و پس از ۲ ساعت شروع به کار بند کشی آن کنید. لازم به ذکر است که در صورت چسباندن سرامیک زیاد نباید بیش از ۱ متر فضا را به یکباره چسب کاری کنید.

روش چسباندن سرامیک

مواد لازم برای چسباندن سرامیک

برای نصب و چسباندن درست سرامیک باید ابزار آلات و مواد لازم را داشته باشید تا بتوانید سرامیک را به صورت صحیح بچسبانید. طول عمر را می توان عاملی تعیین کننده دانست که در صورت زیر سازی درست، قطعا ماندگاری سرامیک نیز بالا خواهد بود. یکی از واجبات چسباندن سرامیک را می توان چسب دانست که باید از نوع مرغوب باشد تا بتواند نیازهای شما را برطرف کند. پس در هنگام خرید چسب حتما توجه داشته باشید که جنس اصل را خریداری کنید. تیشه یکی دیگر از ابزارآلات مورد نیاز می باشد که به وسیله آن زیرسازی های لازم را انجام خواهید داد. سپس باید کاردک مخصوص داشته باشید تا بتوانید چسب را به راحتی در زیر سرامیک بکشید. لازم به ذکر است که مقداری آب نیز جهت آغشته کردن با چسب خمیری مورد نیاز خواهد بود. باید ابزار مخصوص داشته باشید که بتوانید با آن بر روی سرامیک ضربه بزنید تا سرامیک سر جای خود قرار گیرد. حتما تراز نیز همراه خود داشته باشید تا بتوانید سرامیک را به صورت صحیح و برابر با سایر سرامیک ها نصب نمایید.

نصب سرامیک

موارد قابل توجه در چسباندن سرامیک

پیش از چسباندن سرامیک باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید تا سرامیک را به صورت صحیح بچسبانید. یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید اطمینان از تاریخ چسب می باشد، چرا که در صورت گذشتن تاریخ انقضا چسب، نمی توان با اطمینان خاطر آن را چسباند. یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه کنید، می توان به زیر سازی درست اشاره کرد که به ماندگاری سرامیک تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. به این منظور که باید حتما زیر سرامیک را با تیشه زخمی کنید تا چسب بهتر به آن بچسبد. این روش هزینه ای بسیار پایین تر نسبت به سایر روش ها خواهد داشت و راحت ترین روش نیز خواهد بود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

Call Now Button